Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Bize Ulaşın

Atalay Akpınar

EKA Creative Studio / Atalay Akpınar

Atalay, lisans derecesini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden aldı. Üniversite yıllarında pek çok Avrupa projesinde yer alan Atalay, toplum psikolojisine olan özel ilgisini keşfetti ve topluluk üzerine çalışmaya başladı.

2018-19 Güz ve Bahar dönemlerini École Nationale Supérieure d’Architecture de Grenoble’da Mimarlık eğitimi alarak tamamlayan Atalay, Fransa’dan döndükten sonra planlamanın kent sosyolojisi ve “birlikte yaşam/üretim” pratikleri üzerine çalışmalarına devam etti. Daha sonra bu konu üzerine katıldığı bir workshopta şans eseri tanıştığı bir grup tasarımcı ile bugün partnerlerinden olduğu EKA’yı oluşturdu ve bu zamana kadar ulusal ölçekte EKA’yı temsilen pek çok organizasyonun çalışmalarında katılımcı, organizatör ve kolaylaştırıcı olarak yer aldı.

2020 yılından bu yana EKA’da Komünite Sorumlusu olarak görev alan Atalay, EKA bünyesinde komüniteler tasarlıyor, stratejiler geliştiriyor ve sosyal etki odaklı çalışmalar yapan alt komünitelere, öğrenme/proje geliştirme süreçlerinde yardımcı oluyor.

İlgi alanları arasında Sosyoloji, Stratejik Tasarım, Topluluk Tasarımı ve Tasarım Araştırması yer alan Atalay, boş zamanlarında kürasyonlar oluşturuyor, oyunculukla ilgileniyor ve ukulele çalmayı öğreniyor.