Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Bize Ulaşın

Ece Karaserçe

EKA Creative Studio / Ece Karaserçe

EKA Collect komünitesinin ilk neslinin sürecine, kent belleği ve hafıza mekanları üzerine ürettiği ‘’Kentte Bi’ An’’ projesiyle başlayan Ece, EKA ekibindeki görevine İletişim Küratörü olarak devam etmektedir. İç ve dış bağlantılar ile aktif iletişim sağlayarak EKA faaliyetlerini görünür ve sürdürülebilir kılmaktan sorumludur.

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümünde tam burslu okuyan Ece, aynı zamanda iç mimarlık mobilya tasarımı üzerine yan dal yapmaktadır. Ece, BAU ICSA (Inter-Cultural Study of Architecture) programı kapsamında Japonya – Mukogawa Women’s University’de yaz okulu eğitimi, FH Salzburg’da kış okulu eğitimi aldı. Değişim programlarının yanı sıra ulusal ve uluslararası konferansta, çalıştayda ve projede katılımcı ve organizatör olarak yer aldı. Lisans eğitimi sırasında kentsel sürdürülebilir tasarım, akıllı teknolojiler, kent ve peyzaj, yeşil ekonomi üzerine dersler alarak kent ölçeğine bakış açısı kazanmaya çalıştı. Kent içi sürdürülebilirliğe olan ilgisi doğrultusunda, ARUP’da stajyer mimar olarak görev alan Ece, aynı zamanda SDSN Youth girişimi olan SDG Hub BAU topluluğunda “Sürdürülebilir Şehirler ve Toplumlar” amacı doğrultusunda ekip lideri olarak görev aldı.

Kendin yap projeleri ile nesnelere yeni kimlikler kazandırmayı, rüzgar sörfü yapmayı, seyahat etmeyi seviyor. Arp dinlemeye bayılıyor, en büyük hedeflerinden biri gelecekte iyi seviyede arp çalabilmek. Lindy Hop, Boogie Woogie dansları ise en büyük tutkusu!