Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Bize Ulaşın

Hanna Balık

EKA Creative Studio / Hanna Balık

EKA Collect ilk döneminde katılımcı olarak komüniteye katılan Hanna, bu dönemde kapsayıcı ve katılımcı tasarım üzerine odaklanan Kainak projesini geliştirdi. Kainak proje koordinatörü olmakla beraber EKA’da Ocak ayı itibariyle Universal Tasarım Küratörü olarak çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Proje geliştirmek ve süreç tasarımı yapmaktan keyif alıyor. EKA’nın uluslararası kimliğini oluşturmak ve yurtdışındaki paydaşlar ile ortak projeler yürütmek görevleri arasında.

Hanna, İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2022 yılı itibariyle mezun oldu. İnsanın kentle olan ilişkisini arttırmak ve yaşanabilir ortamlar sunmak adına kapsamlı ve çok katmanlı projeler geliştirmek ve hem sosyal hem fiziksel anlamda insanlara pozitif etki etmek temel motivasyonu. Bu bağlamda insanın yaşadığı her türlü habitat ile ve insan ile alakalı meseleleri çözmekle ilgileniyor, bu meseleler için çözüm üretmek, projeler geliştirmek istiyor.

Gördüğü güzellikleri fotoğraflamak ve insanlara kendi bakışını fotoğraflarıyla aktarmak en sevdiği şey. Fotoğrafçılık ve sinemotografinin yanısıra Hanna resimle de ilgileniyor. Çalışma ve dinlenme zamanının çoğunda lofi hip-hop, indie ve caz türünden şarkılar dinlemekten hoşlanıyor ve ruhu dinlendiren her türlü sanat ona ilham veriyor.