Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Bize Ulaşın

EKA Creative Studio

EKA Creative Studio / Genel  / EKA Komünite Nedir?

EKA Komünite Nedir?

Bilindiği üzere doğanın tüm bileşenleri birbiriyle devamlı etkileşim içinde yaşar. Bu nedenle paylaşmak ve iletişmek doğamızdan gelen bir durumdur diyebiliriz. Bu durumun insanoğlu olarak birbirimiz ile kurduğumuz ilişkilerin tamamına tesir ettiğini düşünürsek, hayallerimizin, planlarımızın ve attığımız adımların pek çok insanın etkisi ile şekillendiğini söyleyebiliriz. Ve hatta pek çok insanın hayatını şekillendireceğini de. 

Birbirimiz ile kurduğumuz bu ilişkinin, aldığımız kararlar üzerindeki etkisini belirlemek tamamen bizim elimizde. Bu nedenle, ilişkilerimizi yapıcı ve inovatif bir şekilde yönetmenin önemine dikkat çekmek istiyoruz. 

Dünyada bir şeylerin değişmesi için benzer (ve farklı) yeteneklerin bir araya gelmesi ve deneyimleri, bilgi birikimleri ve hisleri doğrultusunda yaratıcı değişim için harekete geçmesi gerektiğine inanıyoruz. 

Bu nedenle EKA Creative Studio olarak, yaratıcı sektörlerin farklı alanlarında çalışan (veya okuyan), çevresinden ilham alan, üretmek, gelişmek ve değiştirmek isteyen genç profesyonellerin bir araya gelebileceği bir komünite tasarladık. 

Komünitemiz yaratıcı endüstriler dahil olmak üzere, sosyal bilimler, teknoloji, inovasyon ve girişimcilik ekosistemlerinden etki yaratmaya hevesli pek çok genç profesyonele ev sahipliği yapıyor olacak. 

Oluşturduğumuz bu fijital (fiziksel + dijital) komünite ile, gençlerin kendi disiplinlerinde öncü rol alabilmelerini, farklı bakış açıları kazanabilmelerini ve iş birlikleri geliştirebilmelerini kolaylaştıran bir “verse” sunmayı amaçlıyoruz. 

Komünitemizin, sunduğu farklı etkinlik ve eğitim programlarıyla öğrenmeyi kolaylaştırmasını, çeşitli disiplinlerden ve yeteneklerden bireyleri bir araya getirerek onlara yeni keşif alanları açmasını ve bireylere kariyer gelişimlerinde yeni yetkinlikler kazandırmasını hedefliyoruz.

EKA Komünite Sana Nasıl Katkı Sağlayabilir?

 • Seni potansiyel yeteneklerle bir araya getirerek, kolaylaştırılmış iş birliği ortamı sağlar. 
 • Sunduğu etkinlik ve programlarla, sana yeni vizyonlar sunarak bakış açını geliştirir.
 • Çalışmalarının ekosistemin farklı köşelerinde görünür olmasına yardımcı olur.
 • İnisiyatif alarak, kariyer gelişiminde öncü rol alabilmeni sağlar.
 • Alanında uzman kişilerden mentorlük desteği alabilmene yardımcı olur.
 • Partnerlerin sunduğu fırsatlardan faydalanmanı sağlar.
 • Hayalindeki komüniteyi oluşturabilmen için sana bir keşif, deneyim ve öğrenme alanı açar.
 • Topluluk bilinci kazanmana yardımcı olur.

Sen EKA Komünite’ye Nasıl Katkı Sağlayabilirsin?

 • Komünite içerisinde, diğer komünite üyeleri için de faydalı olabileceğini düşündüğün içerikler üretebilirsin.
 • Yeteneğini ve çalışmalarını komüniteye tanıtabilirsin.
 • Birlikte geliştirmek istediğin fikirlerin için, EKA veya komünitenin diğer üyeleri ile iş birliği geliştirebilirsin.
 • Öğrenimlerini etkinlik tasarımları üzerinden diğer üyeler ile paylaşabilirsin. 
 • EKA Komüniteyi, parçası olduğun veya yönettiğin başka komünitelerle bir araya getirebilirsin.
 • Kendi mikro-komünitelerini oluşturabilir, seninle benzer ilgi alanlarına sahip üyeler ile bir araya gelebilirsin.
 • Komüniteyi kendi ekosisteminde paylaşarak ve ileri bildirimler sağlayarak, komünitenin etki ağının büyümesine katkı sağlayabilirsin.

EKA Komünite içinde, tüm üyelerinin inisiyatif alacağı noktaları öngörerek, organik bir şekilde yapılanmayı ve büyümeyi hedefliyoruz. Bu nedenle, komünite üyelerinin katkılarının süreç içerisindeki öğrenimleri ile doğru orantılı olacak şekilde kümülatif olarak gelişeceğini ve bununla beraber, üyelerin de komünite ile kuracağı mutualist ilişki içerisinde sahip olacağı fırsatların, değişen talep ve koşullar doğrultusunda revizyona uğrayabileceğini söyleyebiliriz.

Bütün bu ilişkinin regüler bir seviyede devam etmesi ve komünitenin iç dinamiklerine doğru bir şekilde hizmet edebilmesi için, komüniteyi kürasyon sistemi ile yönetmekteyiz ve bu kürasyon sistemi içerisinde farklı disiplinlerden eğlenceli, yaratıcı düşünebilen, meraklı, girişimci, gelişime ve değişime açık, lider ruhlu bireyleri önceliklendirmekteyiz.

Eğer bütün bu anlattıklarımız bizi olduğu kadar seni de heyecanlandırıyorsa ve yukarıda bahsedilen kriterlere uygun olduğunu düşünüyorsan, bizimle beraber yaratıcı değişime katılmanı heyecanla bekliyor olacağız. 

Komüniteye dair daha fazla bilgi için Komünite sayfasını ziyaret edebilir, başvurmak için formu doldurabilirsin.

EKA Creative Studio’nun etkinlikleri ve çalışmalarından haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsin.

EKA Creative Studio Instagram, Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube ve daha fazlası.

EKA Komünite’ye dair merak ettiğin ve sormak istediğin her şey için [email protected] üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Yazar: Atalay Akpınar, Komünite Küratörü

No Comments

Post a Comment