Erişilebilir Kent Atölyesi ekibi tarafından yürütülen çalışmada; Kuzguncuk ve Beylerbeyi semtleri örneği üzerinden fiziksel erişilebilirlik problemleri ve bu problemlerin yarattığı zorluklar incelenmiştir.

Erişilebilir Kent Atölyesi ekibi tarafından yürütülen CovIDEA Dijital Erişilebilirlik Atölyesi'nde; katılımcılar tarafından Covid-19 pandemisiyle birlikte gelişen problemlere yönelik çözüm önerilerini içeren raporumuz yayınlandı!!!

EKA ekibi olarak, Türkiye Tasarım Vakfı ev sahipliginde gerçeklestirdigimiz ilk atölyemizde Kuzguncuk ve Beylerbeyi kapsamında ele aldıgımız yapılı çevre ve kamu alanları ile ulasım aglarını “Herkes için Tasarım” ilkeleri dogrultusunda analiz ederek bu çalısmaları bir rapor haline getirmis bulunmaktayız. Toplumda yasayan her birey için esit yasam güvenligi saglayan bir kent düzenine yönelik tasarımlar tercih edilmesi yönünde insanları bilinçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Atölyeler

Devamı

Erişebilirlik Kent Atölyesi

Kuzguncuk - Beylerbeyi

8-19 Temmuz 2019

Toplumsal yapıyı oluşturan unsurların “erişilebilirlik” kavramı çerçevesinde sorgulandığı; tasarımcılar ve akademisyenlerin “evrensel tasarım” ilkeleri kapsamında yürüttüğü kolektif araştırma ve uygulama çalışması